Kutatási demonstrátorunk előadott a XXXIII. OTDK-n
Kurják Viktória, az IoT Kutatóintézet kutatási demonstrátori ösztöndíjasa az intézményi TDK fordulót követően előadást tartott a XXXIII. Országos Tudományos Diákköri Konferencia Informatika Tudományi Szekciójában.

2017. április 20-22. között rendezték meg az Informatika Tudományi Szekció előadásainak meghallgatását és értékelését a veszprémi Pannon Egyetemen.

Kurják Viktória, az IoT Kutatóintézet kutatási demonstrátora az intézményi TDK fordulón jogosultságot szerzett az országos rendezvényen való részvételre. "Platformfüggetlen mobil alkalmazás fejlesztés az OpenBioMaps projekt keretében" címmel tartotta meg előadását. Külső konzulensként Dr. Bán Miklós (Debreceni Egyetem) és Szugyiczki Csaba, belső konzulensként pedig Dr. Kovásznai Gergely működött közre. A téma a "Számítástudomány alkalmazásai" tagozat előadásai közé került besorolásra.

Az IoT Kutatóintézet munkatársai által fejlesztett OpenBioMaps Android alkalmazás mellett már a cross-platform alkalmazást is tesztelik a felhasználók, mely a terepen való adatgyűjtéshez biztosítja az adott adatbázishoz igazodó dinamikus felhasználói felületet.

Az előadás prezentációja itt letölthető.